Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Articles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
DJ Drummie

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
ÖÖ MAA PEAL
Harry Pye

TULEVIKUPAVILJON
Marco Casagrande

KOHTUMISED JÕUGA
Vilen Künnapu

ROBERT COLESCOTT
Udo Kultermann

MIS TEEB FILMIST VÄGA HEA FILMI?
Andri Luup

ILMA KRIITIKA
Nato Lumi

ASTRAHAN
Toivo Tammik

HULL SAKSLANE
Toivo Tammik

INTERVJUU ANDRES EHINIGA

MEESKOND

Nr 3 kaasTuleb tõdeda, et ajaleht Epifanioga edenevad asjad jõudsalt. Vastukaja ja kaastööpakkumisi on tulnud nii Eestimaalt, Inglismaalt, Ameerikast, Hollandist kui Itaaliast.

Väljaande kolmas number ei keskendu ühele läbivale teemale, vaid on heas mõttes eklektiline (eklektiline on ju kogu maamuna). Samas ei puudu vajalik lihtsus. “Lihtsus on sügava tõe, asjade tegemise, kirjutamise ja maalimise võti. Elu on sügav oma lihtsuses,” on öelnud Charles Bukowski.

Kuraator ja kirjanik Harry Pye kirjeldab enda koostatud Jim Jarmuschi filmi järgi nime saanud näitust “Night on Earth” Ida-Londonis, endises Victoria-aegses koolimajas. Arhitekt ja kunstnik Marco Casagrande annab ülevaate enda kureeritud Tulevikupaviljonist Lõuna-Taivanis, Kaoshioungis endises Jaapani sõjaväe hobuste ja ratsanike pesumajas. Kunsti- ja arhitektuuriteadlane Udo Kultermann kirjutab Robert Colescottist, Ameerika tumedanahalisest maalikunstnikust, kes lähtub oma töödes osavalt Picasso, Matisse’i, van Goghi ja teiste klassikute loomingust. Arhitekt Vilen Künnapu mõtestab oma paari viimase aasta loomingu ühte tahku, spirituaalset templiarhitektuuri. Re˛issöör Andri Luup kirjeldab hingega tehtud filme ja filmi olemust laiemalt. Arhitekt Toivo Tammik kirjutab Venemaa olemusest lähtudes mullusuvisest Astrahani-reisist ning hullust sakslasest Hannsjörg Vothist, kes on muuhulgas rajanud Maroko kõrbe skulpturaalse linnaku (autor võrdleb teda tabavalt meie Maarjamäe memoriaali arhitekti Allan Murdmaaga). Arhitekt Christian Edlinger kirjutab kivide korjamisest erinevates randades, kunstnik Elizabeth Haarala aga jalutuskäigust Thamesi jõe ääres Londonis. Numbri intervjuu on kirjanik Andres Ehiniga, kes avab poeesia olemust. Temalt on ka mõned luuletused.

On küsitud, miks ajalehes Epifanio puudub igasugune kriitika? Lugejale vastu tulles kritiseerib maestro Nato Lumi selle kevade ilmu. Uues rubriigis “Minu herbaarium” kiidab loodusesõber Leena Torim edumeelset taime põdrakanepit.

Ajatu ajaleht Epifanio püüab edasi anda erinevaid maailmu. Maailm – see on võimalike reaalsuste kogum.

August Künnapu / toimetaja

 

August Künnapu
Autoportree, 2006