Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU PLAADIKOGU
Madis Nestor

INTERVJUU CORNERSHOPI LÖÖKRIISTAMÄNGIJA JA HELITERAPEUDI PETE BENGRYGA
August Künnapu

INTERVJUU GERALDINE SWAYNE´iga
Harry Pye

Intervjuu Gina Birchiga
Harry Pye

KAKS REISI JA ÜKS LUULEKOGU
Vilen Künnapu

USK LOOTUS ARMASTUS: MEENUTUSI VENNASKONNAST
Mait Vaik

KIMBUKE LUULETUSI MAIT VAIGU VARAJASEST PERIOODIST

TAKSOFONISTI ELU MÕTE
Nato Lumi

VALIK TAAVE TUUTMA LUULETUSI

AUGUST KÜNNAPU MAAL MARJU KUUDIST

MEESKOND

Nr 21 kaas

Muusika on moraali seadus. Ta annab hinge universumile, tiivad meelele, lennukuse kujutlusvõimele ja sarmi ning lustakuse elule ja kõigele.

Platon

Epifanio 21. number on Helikunsti eri. Luua liigutavaid helisid on suur kunst. Muusika on alati olnud minu jaoks tähtsal kohal elus ja ka maalide valmimisel. Kümnesena erutas mind Doors, Leonard Cohen ja Sugarcubes. Keskkoolipäevil 90ndate keskel olid minu lemmikud isikupärased briti bändid Pulp, Tindersticks, Pastels ja Cornershop. Aastal 2023 elab Cornershopi löökriistamängija Pete Bengry Tartu lähistel Kangros töötades heliterapeudina. Külastasime tema kodustuudiot Epifanio fotograafi Fred-Erik Kerneriga. Pete’i unistuseks on kirjutada muusikat vaid ühele inimesele lähtudes tema vajadustest ning vaimsest ja füüsilisest seisundist. Eesti kollektiividest avaldasid mulle keskkooli ajal erilist muljet Dallas ja Vennaskond. Vennaskond on mõjutanud paljusid tänapäeva muusikuid. Ramo Teder (Pastacas, Puuluup) ja Lauri Sommer (Kago) õppisid omal ajal kitarrimängu Vennaskonna lugude järgi ning mõlema lemmikpoeetide top 3s oli esindatud bändi eestvedaja Tõnu Trubetsky. Käesolevas Epis meenutab idealistlikku Vennaskonna perioodi 80ndate lõpust 90ndate keskpaigani bändi tolleaegne basskitarrist ja mitmete lugude autor Mait Vaik. See on rangelt vabatahtlik lektüür praegu alustavatele noortele muusikutele. Teksti saadab kimbuke Vaigu noorpõlve luuletusi, mis on tuntud Vennaskonna repertuaarist. Väljaandes on ka luulevalik Taave „Tuutu“ Tuutmalt, keda tuntakse rohkem performance’ikunstnikuna.
Harry Pye uurib muusika ja kujutava kunsti kokkupuutepunkte inglaste Gina Birchi ja Geraldine Swayne’i loomingus. Gina Birch on legendaarse briti postpunk bändi The Raincoats asutajaliige, kes üllitas hiljuti sooloalbumi ja kelle ateljee on erinevas valmimisjärgus maalidest pungil. Geraldine Swayne eksperimenteerib maalikunsti võimalustega, kuid ta on aastaid olnud ka ühe saksa krautrocki lipulaeva Faust liige.
Nato Lumi kirjutab heast tuttavast taksofonistist, kelle elu möödub taksot sõites ja saksofoni puhudes. Kirjatükki ilmestab Aliis Vatku illustratsioon.
Vilen Künnapu seob kokku Mehhiko ja Sámose saare reisimuljed Kai Kitse värske debüütluulekoguga „Saamislugu“. Väike vihje muusikutele – võiksite viisistada mõne Kai Kitse luuletuse. Melomaan ja Biit Me plaadipoe asutaja Madis Nestor annab väikese ülevaate oma plaadikogust ning Tallinnas resideeruv itaallanna Silvia Lorenzi oma raamatukogust.

August Künnapu

August Künnapu. Autoportree aednikuna.
Akrüül lõuendil, 70 x 50 cm, 2022

„Vaikuse järel on muusika lähim, mis suudab väljendada väljendamatut,“ lausus kord Aldous Huxley. Elagu muusika!

P.S. Toimetaja veeru kirjutamist saatis Antonio Vivaldi „Neli aastaaega“.

AUGUST KÜNNAPU / toimetaja
augustkunnapu.epifanio.eu
facebook.com/augustkunnapu
instagram.com/augustkunnapu