Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU FILMIKOGU
Peeter Unt

MINU RAAMATUKOGU
Laura Põld

INIMENE JA RUUM
Polina Tšerkassova

MUINASJUTT SELLEST, KUIDAS MUSTLASED MAAILMA LAIALI LÄKSID
Polina Tcherkassova

MUINASJUTT MUSTLASTE PULMADEST
Polina Tcherkassova

ÕPETAMISE MÜSTEERIUM
Vilen Künnapu

RUUMIST JA RUUMILISUSEST
Maija Rudovska

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

SINU BETOONKUPLITE ALL, MU LINN
Jan Kaus

VAREMETE AKADEEMIA
Marco Casagrande

SENTIMENTAL JOURNEY HOME
Kadri Mälk

ROHTMAA SERVAL
Mehis Heinsaar

SIVTSEV VRAŽEK. PÕIKTÄNAV
Andrei Ivanov

MEESKOND

Minu filmikogu

Riiulil pole mul kunagi õiget filmikogu olnud, seega olen kogu peamiselt oma pähe korjanud. Olgu siinkohal toodud minu filmikogu umbkaudne kronoloogia:

…–2000: filmikogu kogunes minu pähe. Mul oli küll üks videokassett, aga seda kasutasin üheksakümnendate alguses MTV-st "Headbanger's Balli" lindistamiseks ja ühtegi filmi selle peale lindistada ei jõudnudki. Riiulil laiutasid muusikaplaadid.

2000–2007: riiulil elavasse filmikogusse lisandusid esimesed DVD-d, üsna juhuslikult umbes kaks tükki aastas. Alates 2003. aastast on filmikogu täienenud ka filmide võrra, mida oleme näidanud oma maakodus toimuval filmifestivalil. Festivalil, kus ei puudu ka punane vaip, oleme proovinud näidata huvitavaid ja "huvitavaid" filme ning viimaste hulgast soovitaksin soojalt filmi "Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000". Muuhulgas on üks peaosatäitjaid John Travolta selle filmi aluseks oleva raamatu kohta öelnud: "Pulp Fiction for the year 3000". Vaadake, kas olete Johniga nõus.

2007–…: plahvatuslik filmikogu kasv riiulil, peamiselt multikate ja lastefilmide arvel. Ülejäänud filmikogu koguneb järjest enam arvutisse. Koduse õdususe ja uurimustöö "Mida naised tahavad?" huvides on paljud arvutis elavatest filmidest romantilised komöödiad.

Mis puudutab filmikogu pärleid, siis riiulil elavate filmide hulgast nimetaksin pärliks Jim Jarmushi "Ghost Dogi". See film meeldib mulle hästi – Forest Whitaker, uskumatud maffiamehed, tuvid, jäätisemüüja, RZA "Flying Birds", laevaehitaja katusel, nutikas koolitüdruk, tekst, tempo ja tunne – kõik meeldib.

Samas on suurem osa filmikogust ja pärlitest endiselt minu peas. Vaatan sealt vahel mõnda lõiku.

Peeter Unt
elab, töötab ja koristab lund Tartus. Töö poolest on ta ametnik Eesti-Läti koostöö vallas.

Foto: Sille Talvet