Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800

Articles in English

TOIMETAJA VEERG

EPIFANIO SOOVITAB

MINU RAAMATURIIUL
Ahto Külvet

MINU PLAADIKOGU
Kärt Ojavee

KOLM EESTIVENE KIRJANIKKU
Ilona Martson

ANDREI IVANOV
Painaja

P. I. FILIMONOV
Valik luulet

NIKOLAI KARAJEV
Valik luulet

MONOLOOGID. ETENDUSE AJAL LAVA TAGA ESITAMISEKS.
Nato Lumi

NIKOLAI POLISSKI MAAMÄRGID
Vilen Künnapu

VENE VAIMU ERIPÄRA
Vilen Künnapu

ZEN AIAD ALGAJATELE!
Tomomi Hayashi

AABEL VIKERPUU, ÕNNELIK SURIJA
Mehis Heinsaar

PINGE MEREVAIGUS
Yuri Avvakumov

MEESKOND

Minu plaadikogu

Fotomontaaž/ Photomontage: Kärt Ojavee

Muusikaga on kuidagi nii, et olen olnud üsna püsimatu kuulaja, lemmikud on vaheldunud tormiliselt (loe NKOTB'st Dimmu Borgir'ini). Mõned neist tulevad ja lähevad, samal ajal kui taustal on alati kõlamas vaikimatud soosikud, kellest ei saa kunagi üle. Tihti on nii, et kui tekib mõni meelispala või isiklik hitt-plaat, siis olen võimeline seda ka 50 korda päevas kuulama. Sellise fanaatilise ketramise tagajärjel on iga partii lõpuks alatiseks meeles ja sõnad pähe kulunud ning mõneks ajaks doos käes (viimati The Stranglers – "European Female", millele eelnes Stromae).

On vist "ette nähtud" või välja kujunenud, et teatud plaate on vaja kindlasti omada. Niisugust õhinat ja pühendumust, mis markide, kommipaberite ja salvrättide kogumisega kunagi kaasnes, ei ole ma plaatide omastamisel enam tundnud. Samas, huvi muusika vastu on hullutanud märksa pikemat aega ja samm on nobedam küll, kui uue noosiga kodu poole tõttan. Mu valikud on võrreldes tõeliste melomaanidega juhuslikud, harva lähen poodi väga kindla sooviga midagi soetada. Enamik plaatidest on ostetud kaasa näiteks reisidelt, palju head muusikat on kinkinud sõbrad.

Esimesed helikandjad, mida endale teadlikult ihaldasin ning milleks taskuraha kõrvale panin, olid loomulikult kassetid (Vangelis, Nirvana, JMKE, Vennaskond jm.). Lisaks originaalidele leiab valikust ka ise lindistatud kogumikud - 1990-ndate aastate alguse R2, Klassikaraadio ja Radiomafia õhtused ja öised saated, millest "kehvemad" kohad on omakorda üle lindistatud. Valik, mis lõpuks pealmistesse kihtidesse alles jäi, sai üsna hektiline ning iseloomustab hästi minu ekslevat muusikamaitset.

Mõni plaat riiulilt: Klaus Nomi LP on nii sisu kui vormi poolest üks sümpaatne album, selle kõrval kohe klassika – The Carpenters'i "GEM" Jaapani väljaanne kireva ümbrise ent nukravõitu sisuga. Parima pühendusega plaat on "Strangely Isolated Place", millel seisab – Edgar doesn't like this, hope you'll do! Emmanuelle'i soundtracki leidsin Turus ühest vana-plaadi-poest. Seal hakkas õnnekombel näppu ka Nico "The Drama of Exile" LP (see teine versioon). Trobikond vinüüle, mida olen mõne aasta eest tellinud – Sally Shapiro, James Figurine, Junior Boys, Justice, SMD jm – kuuluvad sektsiooni, mida on kunagi päevas sada korda kuulatud. Eraldi on reas plaadifirma Seksound armsad väljaanded (Imandra Lake'i "Seesamseesam" neist uusim väljaanne), mis pakendatud kodustes tingimustes koos sõpradega.

Well, päris plaadiostud on viimasel ajal jäänud harvemaks, sest tänapäeva nomaadse eluviisi juures ei ole mõeldav kõike endaga kaasas kanda, ning suurem osa muusikast on hoopis digitaalsetel riiulitel kusagile masinasse salvestatud.

Viimane plaat mille ostsin - "Last Tango in Paris & Sensual Love Songs" LP (suurtes annustes mesist saksofoni).

Kärt Ojavee
on muusik ja kunstnik.