Epifanio
Epifanio 1 Epifano 2 Epifanio 3 Epifano 4 Epifanio 5 Epifanio 6 Epifanio 7 Epifanio 8 Epifanio nr 9 Epifanio nr 10 Epifanio nr 11 Epifanio 12
Epifanio 13 Epifanio 14 Epifanio 15 Epifanio 16 Epifanio 17 Epifanio 18 Epifanio 19 Epifanio 20 Epifanio 21      
Igasugune tagasiside on teretulnud. KONTAKT: augustkunnapu@gmail.com
800
Artickles in English Toimetaja veerg

TOIMETAJA VEERG

NÄHTAVAD LINNAD – NÄHTAMATUD LINNAD
Udo Kultermann

LINN KUI KODU
Angela Nkya

HARRY PYE POSTKAART LONDONIST
Harry Pye

MINU WEB
Tarvo Hanno Varres

ROKKMUUSIKA BUDAPESTIST
Karli Luik

AMSTERDAM ON LINN
Eve Arpo

ISTANBULI KASSID
Karin Laansoo

HÄMARIK

EESTI KUI SUUR-TALLINN
Toivo Tammik

INIMKIHT_TAIPEI
Marco Casagrande

MINU VIDEOTEEK
Liina Siib

EPIFANIO SOOVITAB

PERM. KUS KOHT SEE SIIS ON? MIS KOHT SEE SIIS ON?
Kaarel Mikkin

MINU BIBLIOTEEK
Leena Torim

ÕNNELIK HOMMIK
Vilen Künnapu

VILEN KÜNNAPU LÜHIINTERVJUU LUULETAJA ANDRUS ELBINGUGA

STSEENID PAIDEST
Eve Apro

MEESKOND

Nr 1 kaasEpifanio on ajatu ajaleht, eatud on nii tema kaastöötajad kui lugejad. Kui keegi peaks leidma kolletunud Epifanio numbri aastal 3451, mõistaks ta väljaande sisu. Lehe eesmärgiks on tutvustada niiöelda lihtsale inimesele lihtsas keeles erinevaid kultuurivaldkondi – kujutavat kunsti, arhitektuuri, kirjandust, muusikat ja filmikunsti jm. Lisaks huvitavale sisule on suur rõhk kujunduslikul küljel (leht kui kunstiteos). Ka kirjaoskamatul on sellest väljaandest nii mõndagi lugeda. Legendaarse kunstikooli Bauhaus õppejõud ja kunstnik Lazlo MoholyNagy ennustas 1930. aastatel, et “tulevikus ei ole kirjaoskamatu mitte see, kes ei oska teksti lugeda, vaid see, kes ei oska fotot lugeda.” See mõte kehtib tänapäeval kogu visuaalkultuuri kohta.

Ajaleht ilmub 4 korda aastas,tema tiraaž on 2000 eksemplari. Peamised levitamiskohad: Viru Keskus, Eesti Instituut, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Noku klubi, Kuku klubi ja valitud raamatupoed, kunstigaleriid ning kohvikud nii Eesti- kui välismaal.

Esimese numbri peateema on linnad. Erinevate erialade esindajad (arhitektid, kirjanikud, mänedžerid, kunstiteadlased) kirjutavad isiklikest kogemustest lähtuvalt linnateemal: linn kui kunstiteos (Udo Kultermann), linn kui kodu (Angela Nkya), Eesti kui Suur-Tallinn (Toivo Tammik), linn kui mälestus (Kaarel Mikkin), linn kui kunstiprojekt (Harry Pye), linn kui hüppelaud (Eve Arpo), linn kui meenutus (Vilen Künnapu), linn kui prügikast (Karli Luik), linn kui kompost (Marco Casagrande) ja linn kui kassiparadiis (Karin Laansoo).

Luuletajatest on seekord esindatud Tallinna Vanglas viibiv poeet Andrus Elbing, kes tunnetab väga hästi sõna olemust. Rubriikidest tuleks mainida järgmisi: “Minu Filmoteek” (Liina Siib), “Minu Biblioteek” (Leena Torim) ja “Minu Web” (Tarvo Hanno Varres).

Epifanio on positiivse hoiakuga häälekandja – siin ei leidu kellegi/millegi materdamist.

Koloriitseid lugemiselamusi!

August Künnapu / toimetaja